Pierwszy taniec – oprawa muzyczna wesela

Dobry Ton - oprawa muzyczna ślubu. Certyfikat wesele z klasą
Oprawa muzyczna ślubu z klasą!
24 marca 2020
oprawa muzyczna ślubu - Aria na strunie G Bacha
Oprawa muzyczna ślubu: Aria na strunie G
16 czerwca 2020

Pierwszy taniec – oprawa muzyczna wesela

utwór na pierwszy taniec pary młodej wykonywany przez kwartet smyczkowy Dobry Ton

Utwory na pierwszy taniec.

Dobór piosenki jest bardzo istotny. Młodzi najczęściej decydują się na utwory, z którymi związane są jakieś szczególne przeżycia. Czasem jest to piosenka zapamiętana z pierwszego spotkania. Może to być utwór, który towarzyszył parze przy pierwszym pocałunku. Niekiedy w grę wchodzą gorące wspomnienia… lub chociażby wspólny taniec albo wyjazd wakacyjny. Czasem to po prostu „Wasz” utwór. Większość par młodych ma „tę” piosenkę. Pierwszy taniec to element rozpoczynający zabawę weselną. Kwartet smyczkowy towarzyszący na żywo w tańcu Parze Młodej to znakomita i oryginalna propozycja.

I tutaj pojawiamy się my. Jesteśmy w stanie zaaranżować każdy utwór na kwartet smyczkowy lub inny dowolny skład. Staramy się dobrze doradzić przyszłym małżonkom, aby moment pierwszego tańca wypadł nienagannie i zapadł w pamięć wszystkim zgromadzonym. To jest Wasz moment, nie bójcie się spełniać swoich marzeń z nim związanych!

Układ do piosenki na pierwszy taniec.

Przygotowanie transkrypcji piosenki to pracochłonny proces. Trzeba precyzyjnie przygotować partię dla każdego instrumentalisty, które następnie trzeba wyćwiczyć i zsynchronizować ze sobą tak, by aranż „działał” muzycznie, ale także współgrał z choreografią pary młodej. Najczęściej narzeczeni, nie chcąc tracić czasu na próby proszą, aby piosenkę zapisać „1 do 1” względem oryginału. Niekiedy, przy mniej skomplikowanych układach choreograficznych umawiamy się na przybliżony czas trwania pierwszego tańca. Rzadko potrzebne jest wysyłanie naszego nagrania do ćwiczenia, choć i taką opcję można uzgodnić. Nie zdarzyło się nam jeszcze, żebyśmy na żywo w całym składzie ćwiczyli układ taneczny z parą młodą.

oprawa muzyczna ślubu i wesela Dobry Ton

Piosenka na pierwszy taniec.

Z racji charakterystyki brzmienia kwartetu smyczkowego najczęściej prosicie nas o tanga, walce i muzykę filmową. Wiecie jednak, że lubimy wyzwania. Muzyka rozrywkowa w szerokim zakresie: piosenki pop czy rock to interesujący wybór. A dla gości weselnych unikalna okazja, aby usłyszeć znany sobie utwór opracowany na kwartet smyczkowy. Jesteśmy dumni, ponieważ nasi Klienci są zawsze zachwyceni efektem.

Zespół muzyczny na wesele.

Kwartet smyczkowy Dobry Ton z Krakowa – czyli my! Dlaczego powinniście postawić na nasz zespół? Krótko: bo jesteśmy zawodowcami z pasją. Jesteśmy klasycznie wykształconymi muzykami. Zaświadczają o tym dyplomy akademii muzycznych: w Krakowie, w Warszawie, a także w Grazu (Austria). Pieczętują nasze kompetencje laury na konkursach, a także współpraca z topowymi orkiestrami w kraju. Tyle o „poważnym” wykształceniu.

Świetnie czujemy się w rozrywkowym repertuarze. Jako członkowie-założyciele Sądeckiej Orkiestry Kameralnej gramy tanga, walce, nagraliśmy dwie płyty. Jedną z muzyką z tangami argentyńskimi i polskimi oraz drugą z muzyką filmową. Współpracujemy z czołówką artystów polskiej sceny muzyki rozrywkowej, spośród których warto wymienić choćby zespół VooVoo i Annę Marię Jopek.

Nasz kwartet na podstawie opinii użytkowników jest rekomendowany przez portal Wesele z klasą.

Jesteśmy elastyczni repertuarowo i otwarci na Wasze propozycje. Z przyjemnością wesprzemy Was naszą grą wierząc, że spełnienie marzeń w pierwszym tańcu to pierwsze kroki prowadzące do spełniania marzeń w pięknym małżeństwie.

Zapraszamy na naszego Facebooka, na którym będziemy informować o nowościach dotyczących naszego kwartetu.

oprawa muzyczna pierwszego tańca: kwartet smyczkowy Dobry Ton na weselu

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.