Oprawa muzyczna ślubu: Aria na strunie G

utwór na pierwszy taniec pary młodej wykonywany przez kwartet smyczkowy Dobry Ton
Pierwszy taniec – oprawa muzyczna wesela
10 czerwca 2020
Aria na strunie G Bacha – oprawa muzyczna ślubu
4 lipca 2020

Oprawa muzyczna ślubu: Aria na strunie G

oprawa muzyczna ślubu - Aria na strunie G Bacha

Nagrania utworów wykorzystywanych w oprawie muzycznej ślubu w kościele.

Pragniemy wlać trochę ciepła w Wasze uszy. Tuż przed nadejściem koronawirusa udało nam się nagrać dwa teledyski, które starają się oddać, jak brzmi oprawa muzyczna ślubu w wykonaniu kwartetu smyczkowego Dobry Ton. Efekty tuż tuż!

Dziękujemy Natalii Miś za pomoc w wyglądaniu. 😍 Dzieło z uchwyconych ujęć tworzą Filmy z duszą. 🎬 Dziękujemy też za pomoc Hubert Frankiewicz. 🖐Dziękujemy także, a może przede wszystkim Parafia św. Bartłomieja Ap. Kraków-Mogiła za gościnę we wspaniałych, zabytkowych wnętrzach drewnianego kościoła. (Wiecie, że jest to jedyna budowla sakralna na terenie Polski, w której zachowano przykład średniowiecznego trójnawowego rozwiązania w drewnie?) 🤔

Warstwę dźwiękową udało się zarejestrować wcześniej pod czujnym uchem Kamil Madoń (dzięki za dźwięki 🎧). A niniejszy materiał zebrał Piotr Mitka. 🎻 Też uważacie, że robi to coraz lepiej? 😎

Oprawa muzyczna ślubu w kościele – utwory.

Aria na strunie G to jeden z najlepszych przykładów muzyki z dziedziny kultury wysokiej, która do dziś doskonale sprawdza się jako – nie oszukujmy się – komercyjny kawałek. Nie jest to bynajmniej minus. Udowadnia jedynie słuszność tezy, że tak silne piękno, z jakim mamy do czynienia w przypadku muzyki Bacha, oddziałuje z każdą wrażliwością. Także u ludzi, którym nie było dane zgłębić tajników muzyki, ani klasyka nie należy do ich ulubionych gatunków. Jesteśmy przekonani, że w wykonaniu naszego kwartetu smyczkowego w wyjątkowy sposób przyczyni się, aby oprawa muzyczna Waszego ślubu była niezapomniana!

Drugim utworem, który nagraliśmy było słynne Ave Maria Franciszka Schuberta. Wykonywane niejednokrotnie z wokalistką i po łacinie pozwala zanurzyć się w skupionej modlitwie. W wykonaniu instrumentalnym jest doświadczeniem niemal metafizycznym. Zawsze wzrusza i dotyka najgłębszych rejonów wrażliwości.

oprawa muzyczna ślubu w kościele - Aria Bach, Ave Maria Schubert

Komentarze

komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.