Kariera muzyka poza kwartetem
11 lipca 2019Koncert kwartetu na przyjęciu weselnym, Warszawa
12 sierpnia 2019Nasz zespół Dobry Kwartet miał niedawno przyjemność wybrać się do Warszawy. Zawsze lubimy propozycje występów w stolicy i okolicach. Mimo, że żaden z nas nie mieszka już na stałe w tym mieście sprawne dojazdy Pendolino urozmaicają koncertową codzienność, a przez okno pociągu można podziwiać krajobrazy Polski. Lubimy też wycieczki samochodowe, ale to zazwyczaj w sytuacji, gdy cała czwórka kwartetu wyrusza z Krakowa.
Tym razem wybraliśmy się składem kolejowym i po zjedzeniu schabowego w wagonie Warsu dotarliśmy wypoczęci na dworzec Warszawa Centralna, a stamtąd dalej do Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki nadziei w Popowie Kościelnym.
Oprawa muzyczna ślubu w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej
Cieszymy się, że mogliśmy być częścią wyjątkowo pięknej ceremonii zaślubin w kościele w Popowie. Wykonaliśmy największe przeboje muzyki sakralnej, którą można zaprezentować w kościele. Para młoda skrupulatnie dobrała repertuar, zatem utwory wykonane przed uroczystością: Ave verum Mozarta, Largo Haendla, Jesu bleibet meine Freude Bacha wprowadziły – mamy nadzieję – w podniosły nastrój.
Na znak dany przez panią Małgorzatę, która kontrolowała przebieg wydarzeń z pozycji wedding plannera rozpoczęliśmy wykonanie pierwszego utworu. Podobnie do wielu innych ceremonii młodzi zdecydowali na rozpoczęcie od Kanonu D-dur Pachelbela. Zgodnie z zamówieniem przy dźwiękach wspomnianego Canonu in D odbyło się uroczyste wejście panny młodej do kościoła. Z pewnością wspólne wykonania z wokalistką dwóch utworów – Ave Maria Bacha/Gounoda i Panis Angelicus Cesara Francka pomogły w zatroszczeniu się o atmosferę. Wykonane zostały kolejno na ofiarowanie i podczas komunii. Ciekawostką jest, że autorem tekstu ostatniego z utworów jest św. Tomasz z Akwinu. To fragment z napisanego przez niego na uroczystość Bożego Ciała hymnu Sacris solemniis.
Po złożeniu przysięgi małżeńskiej i krótkiej modlitwie nie pozostało nam nic innego, jak wśród uśmiechów i braw dla pary młodej odegrać Marsz weselny ze Snu nocy letniej Mendelssohna.
Kwartet smyczkowy na weselu w Hotelu Narvil
Po zawarciu małżeństwa pojechaliśmy do miejsca celebracji zaślubin – pięknego, luksusowego Hotelu Narvil Conference & Spa. Znajduje się on pod Warszawą, tuż nad brzegiem Narwi. Towarzyszyliśmy tam parze młodej oraz gościom podczas składania życzeń i obiadu. Wspaniała sala ukazana na zdjęciu wymagała od nas użycia nagłośnienia ponieważ instrumenty smyczkowe charakteryzują się delikatnym z natury brzmieniem. Pomoc sprzętu sprawdziła się doskonale, dlatego dźwięk kwartetu był spójny i jednolity. Wnioskując z recenzji po występie zarówno skrzypce, altówka jak i wiolonczela były bardzo dobrze słyszalne.
Skrzypce są prawdopodobnie ulubionym instrumentem wielu par – być może dlatego.
1 Comment
sluchalam grania kwartetu na slubie moich przyjaciol, bardzo przypadliscie mi do gustu. Gdybym znow brala slub to chcialabym zebyscie mi zagrali, ale chyba nie bedzie mi to dane 😀